Jak udekorować choinkę? – Tredny 2019/2020

Jak udekorować choinkę? – Tredny 2019/2020

Już na jakiś czas przed świętami wielu z nas zastanawia się, jak w tym roku udekorować choinkę, by wyglądała naprawdę wyjątkowo. Inspiracji jest wiele, od ozdób wykonywanych samodzielnie, po bombki czy łańcuchy z suszonych owoców. Jakie trendy będą panować w 2019/2020 roku? Mamy kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Dlaczego warto udekorować choinkę?

Choinka to jeden z najważniejszych symboli świątecznych i chyba nikt z nas nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia bez tego pięknego, iglastego drzewa. Warto podkreślić, że choinka jest symbolem nadziei, w tradycji chrześcijańskiej symbolizuje również Chrystusa będącego źródłem życia, które nie przemija.

Co więcej, swoje znaczenie mają również ozdoby choinkowe, na przykład zawieszane na gałązkach jabłka nawiązują do rajskiej jabłoni, znajdująca się na czubku choinki gwiazda ma wskazywać światło osobom zagubionym i tym, które z jakiś powodów nie dotarły na święta do domu, lampki choinkowe mają natomiast chronić przed złymi mocami.

Tak więc, choinka nie jest tylko ozdobą, ale ma własne, ważne znaczenie. Każdy z nas powinien przed świętami zatroszczyć się o takie drzewko.

Najpopularniejsze dekoracje

Wybór ozdób choinkowych jest naprawdę ogromny. W zależności od preferencji zakupić możemy dekoracje w klasycznym, jak i nowoczesnym stylu, kolejną opcją jest własnoręczne przygotowanie wyjątkowych bombek i łańcuchów. Jakie są najpopularniejsze dekoracje choinki?

  • Bombki – bombki to jedna z podstawowych ozdób choinkowych, wśród tegorocznych trendów królują bombki szklane w subtelnych, delikatnych barwach, gładkie lub z minimalistycznym grawerunkiem. Tuż obok znajdują się bombki przezroczyste. Kolejną z propozycji są bombki ozdobione brokatem.
  • Tekstylne kokardki – czerwone, pełne uroku kokardki to kolejna z propozycji, która przypadnie do gustu miłośnikom wyrazistych kolorów.
  • Ozdoby w stylu rustykalnym ‒ szlachetnie postarzane ozdoby, rodem z poprzedniej epoki to kolejny hit wśród ozdób świątecznych.
  • Ozdoby ekologiczne ‒ kolejnym hitem są ozdoby ekologiczne, na przykład bombki wykonane z szyszek, łańcuchy z suszonych plasterków cytrusów, ozdoby wykonane na szydełku czy z papieru.

Jak pomysłowo udekorować choinkę na święta?

Jak pomysłowo udekorować choinkę na święta? Aby nasza choinka wyglądała naprawdę zjawiskowo, wcale nie musimy wydawać majątku. Poniżej kilka wskazówek:

  • Zakupić możemy półprodukty – na przykład styropianowe bombki, które następnie będziemy mogli ozdobić sznurkiem jutowym, elementami starej biżuterii czy po prostu pomalować farbami – ogranicza nas tylko własna kreatywność.
  • Bombki możemy wykonać też z szyszek lub z papieru.
  • Łańcuch choinkowy? Tutaj również wystarczy użyć kreatywności – łańcuch możemy wykonać z papieru, z babcinych korali, a także z suszonych cytrusów.
  • Własnoręcznie wykonać również możemy stojak na choinkę ‒ wystarczy pomalować i przystroić dużą donicę bądź wiaderko.

Poniżej zamieszczamy specjalny videoporadnik, który może Was zainspirować do stworzenia prawdziwie wyjątkowych i oryginalnych ozdób choinkowych.

Choinka – Trendy 2020

 

 

 

 

 

 

piosenki personalizowane piosenki personalizowane

 

Podsumowanie

Ubieranie choinki to cudowna tradycja ‒ przystrajanie takiego drzewka w rodzinnym gronie z pewnością dostarczy nam wiele radości. Warto pamiętać, że aby stworzyć wyjątkowe ozdoby choinkowe wcale nie musimy wydawać majątku – wystarczy odrobina kreatywności.

Ania Janiak
  • Ania Janiak
  • Hej, miło Cię widzieć na moim blogu. Magia świąt to coś niesamowitego, daj się porwać emocjom.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *