Dekoracje bożonarodzeniowe w stylu eko

Najlepsze Dekoracje bożonarodzeniowe w stylu eko

Wybierać możemy między dekoracjami świątecznymi w różnym stylu i wykonanymi z wielu materiałów. Ostatnimi czasy coraz większym powodzeniem cieszą się ozdoby  eko. Warto podkreślić, że takie ozdoby  możemy wykonać samodzielnie i to niewielkim kosztem. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kilka propozycji ozdób świątecznych w stylu eko. Zachęcamy do lektury! 

Ekologiczne ozdoby świąteczne ‒ TOP 5

1. Pomarańczowe zapachy

Pomarańczowe bombki znakomicie się prezentują i pięknie pachną. Aby je przygotować wystarczy kilka pomarańczy i goździki. Wbijamy w pomarańczę goździk i możemy cieszyć się naszą eko dekoracją.  Pomarańczę można dodatkowo przyozdobić wstążeczką. Pomarańczę z goździkami układamy w dowolnym miejscu. 

2. Łańcuch z suszonych owoców 

Wykonanie łańcucha nie jest czasochłonne, ale efekty robią duże wrażenie. Ususzone lub lekko podpieczone w piekarniku plasterki jabłek, cytryny i pomarańczy nawlekany na grubą nitkę. To wszystko, powstanie ma piękny ekologiczny łańcuch. 2. 

3. Pierniki 

Pieczenie i ozdabianie pierników będzie wielką frajdą zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych. Na etapie pieczenia pierników pamiętajmy o wycięciu niewielkich dziurek na nitkę. Po upieczeniu wystarczy zawiązać zawieszki i powstają eleganckie bombki.

4. Dekoracja na drzwi 

Ozdoby do dekoracji drzwi znajdziemy w lesie. Potrzebna nam będzie jedna nieco grubsza gałąź i klika szyszek. Na gałęzi zawiązujemy nitki o różnej długości, do których następnie przywiązujemy lub przyklejamy szyszki. 

5. Lampiony 

Ekologiczne, piękne lampiony możemy wykonać niemal ze wszystkiego. Niezbędne będą słoiczki i podgrzewacze. W słoiczku możemy umieścić mech, korę drzew, szyszki, skórki pomarańczy, na końcu wkładamy świeczkę to wszystko. Lampion gotowy! 

Oczywiście to tylko propozycje, możemy wymyślić wiele innych ozdób z wykorzystaniem papieru, gałęzi drzew, szyszek  czy owoców. Każda z nich z pewnością będzie niepowtarzalna. 

Podsumowanie

Własnoręcznie wykonane ozdoby są w pełni unikalne. Warto przed świętami znaleźć chwilę i wykonać prawdziwie niepowtarzalne dekoracje. 

Powodzenia! 

Ania Janiak
  • Ania Janiak
  • Hej, miło Cię widzieć na moim blogu. Magia świąt to coś niesamowitego, daj się porwać emocjom.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *