Kiedy zbliża się zima, a wraz z nią święta, rodzice zaczynają się zastanawiać nad prezentami dla dzieci. Co wybrać maluchowi, aby sprawić mu największą radość? Jakie cechy posiadają dobre prezenty na Mikołaja?

Czego pragnie dziecko?

Podstawową kwestią jest uzyskanie informacji, czego tak naprawdę pragnie dziecko. Jakie jest jego marzenie, które rodzic będzie w stanie spełnić? Wiele z życzeń dzieci jest rodzicom dobrze znanych, jednak maluchy często zmieniają zdanie, więc czasami można srodze się pomylić. Warto zatem zachęcić dziecko, aby napisało list do św Mikołaja.

Jeżeli dziecko umie już pisać, może zrobić to samodzielnie. Jednak często jeszcze tego nie potrafi, więc trzeba mu pomóc. Należy zatem poprosić dziecko o podanie kilku zabawek, czy też prezentów w innej formie, które chciałoby otrzymać. Następnie pozostaje już tylko zamknięcie listu w kopercie i zapewnienie, że do trze on na właściwy adres świętego Mikołaja.

Zabawka jako prezent idealny?

Najpopularniejsze prezenty na Mikołaja dla dzieci to oczywiście różnorodne zabawki dopasowane do wieku i preferencji malucha. Prezentami świątecznymi mogą być maskotki, kolejki, samochody i wiele innych. Warto jeszcze na długo przed świętami czy też mikołajkami zapytać dziecko, jakich zabawek mu brakuje. Oczywiście, pomocny może być też wspomniany list do Mikołaja. Ważne jest jednak, aby w liście zawrzeć większą liczbę podpunktów, gdyż prezenty na Mikołajki powinny być zawsze niespodziankami.

Gry edukacyjne

Wielu rodziców chcąc zadbać nie tylko o radość, ale i o rozwój dzieci, kupuje im rozmaite gry edukacyjne. Niewątpliwie, jest to dobry pomysł, jednak ważny jest właściwy dobór gier. Rzecz w tym, aby nie tylko uczyły one dziecko, ale też, aby zabawa nimi dawała mu satysfakcję i szczęście. W przeciwnym razie maluch będzie rozczarowany prezentem, jaki przysłał mu święty Mikołaj.

Prezent w formie wyjazdu

Kreatywni rodzice decydują się nieraz zorganizować dziecku wyjazd, zamiast kupować zabawki czy gry. Najlepszym pomysłem będzie wizyta w parku rozrywki. Warto jednak zadbać o to, aby dziecko czuło atmosferę świąt. Wybierając się do parku rozrywki w okresie świątecznym, warto sprawdzić, czy można tam liczyć na ogrom ozdób oraz obecność pracowników przebranych za elfy, a także mikołajów.

Ponadto, jako dodatek warto sprawić dziecku list od świętego Mikołaja. Gwiazdor powinien bezpośrednio zwrócić się do dziecka, wskazując na wyjazd z rodzicami jako najlepszy możliwy prezent. Ponadto, wskazane są też pochwały za dobre zachowanie oraz prośba o bycie grzecznym również w przyszłości. Dzisiaj można podarować dziecku nie tylko listy, ale również filmy o Mikołaju, na których nie tylko zwraca się on do malucha, ale też mówi wiele o sobie.

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *