mikolaj prezenty swieta 28 grudnia

Prezenty na mikołajki to długa tradycja, uznawana nie tylko w Polsce, ale właściwie na całym Świecie. Różnica jest taka, iż w niektórych miejscach wręcza je nie Mikołaj, a Gwiazdor, Dziadek Mróz lub ktoś jeszcze inny.

Ponadto, podarunki wręczane są w różnych terminach. Zatem kiedy najlepiej podarować maluchowi prezent? Jak to zrobić, aby miał przekonanie, że odwiedził go św Mikołaj lub inna legendarna postać?

Prezent na Mikołaja czy pod choinkę?

W Polsce przyjęło się, iż prezenty od Mikołaja wręcza się dzieciom 6 grudnia. Jest to święto Mikołaja, stąd też wziął się ten termin. Niemniej w niektórych częściach naszego kraju maluchy muszą czekać na prezenty aż do Bożego Narodzenia. Wedle tradycji bowiem, to wtedy renifery Mikołaja ruszają w drogę, aby mógł on rozdać prezenty wszystkim grzecznym dzieciom.

Tak naprawdę wybór optymalnego terminu jest kwestią indywidualną. Należy jednak zauważyć, że jeżeli prezenty od Mikołaja wręcza się 6 grudnia, są dwie okazje do kupienia podarunków, gdyż pod choinką również powinny pojawić się niespodzianki.

Kto wręcza prezenty?

W Polsce powszechnie przyjęło się, że prezenty 6 grudnia wręcza Mikołaj. Jak już wspomniano, w niektórych częściach kraju jest on nieco spóźniony, gdyż pojawia się dopiero w okresie świątecznym. Warto zauważyć, że kwestia nazewnictwa darczyńcy jest mocno zróżnicowana w Polsce i na Świecie. Okazuje się bowiem, że w tych częściach naszego kraju, w których Mikołaj i elfy przylatują 6 grudnia, prezenty pod choinkę przynoszą Aniołki, Gwiazdor lub Gwiazdka.

Natomiast w innych częściach Świata, wspomniany Gwiazdor pojawia się początkiem grudnia. Należy również wspomnieć taką postać, jak Dziadek Mróz. Jest to bohater wykreowany w rosyjskich bajkach, i w tym kraju do dzisiaj to właśnie on pojawia się z prezentami 6 grudnia.

Poprawnie wręczony prezent

Niezależnie od tego, czy do dziecka przyjeżdża św Mikołaj, Dziadek Mróz, Gwiazdor, czy ktokolwiek inny, prezent powinien zostać wręczony tak, aby maluch miał pewność, że odwiedziła go mityczna postać. Jak to zrobić? Okazuje się, że sposobów jest wiele. Można np. podłożyć prezenty na mikołajki późną nocą pod łóżko dziecka.

Innym rozwiązaniem jest natomiast przebranie wujka czy znajomego za Mikołaja, aby to on wręczył prezenty. Oczywiście, przebrać może się również rodzic, jednak wtedy istnieje duże ryzyko, że maluch wykryje drobne oszustwo. Ponadto, można również dołączyć do prezentu list od świętego Mikołaja. Bez trudu powinno się udać przekonanie malucha, iż pod jego nieobecność święty Mikołaj zostawił prezenty wraz z listem, ponieważ nie zastał odbiorcy.

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *