Najlepsze filmy świąteczne

Boże Narodzenie to czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Śmiejemy się, rozmawiamy, śpiewamy kolędy i często oglądamy telewizję. Jakie filmy i bajki w szczególności cieszą się powodzeniem w święta? Poniżej kilka podpowiedzi. Zachęcamy do lektury oraz oczywiście do wielkiego oglądania!

Świąteczne filmy – TOP 8

Nie ma to jak usiąść wygodnie na kanapie i wspólnie z najbliższymi obejrzeć ciekawy film, śmieszną bajkę czy wzruszająca opowieść. Na jakie propozycje w szczególności warto zwrócić uwagę? Mamy kilka propozycji.

Kevin sam w domu

Kevin sam w domu to prawdziwy klasyk, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie świątecznego wieczoru. Opowieść o sympatycznym chłopcu, który zostaje sam w domu i dzielnie broni rodzinnego majątku przed dwoma rabusiami to film, który śmieszy do łez, ale też wzrusza.

Kevin sam w Nowym Jorku

Kevin sam w Nowym Jorku to druga części przygód tytułowego Kevina. Tym razem maluch ma nieco utrudnione zadanie. Nie znajduje się bowiem w znajomej miejscowości i w rodzinnym domu, które zna jak własna kieszeń, ale w wielkim Nowym Jorku. Jakie przygody czekają malucha? Zdradzimy tylko, że znów spotka się ze znajomymi rabusiami.

Opowieść wigilijna

Wzruszająca, a zarazem pouczająca opowieść o tym, co w życiu jest najważniejsze. Trzy duchy, które odwiedzą starego nielubiącego ani ludzi, ani świąt Bożego Narodzenia skąpca to doskonała propozycja zarówno dla dużych, jak i małych.

Grinch: świąt nie będzie

Zielony stwór – Grinch, nie lubi świąt Bożego Narodzenia. Co więcej, postanawia zrobić wszystko, aby owe święta nie odbyły się. Jaki ma plan? Chce ukryć wszystkie przedmioty, które w jakimkolwiek stopniu kojarzą się ze świętami. Czy uda mu się zrealizować wyznaczony cel? Zachęcamy do oglądania!

Pada Shrek

Sympatyczny i nieco wybuchowy Shrek rów niezbyt lubi święta Bożego Narodzenia. Mimo tego postanawia bardzo zaangażować się w wielkie przygotowania. Jak będą wyglądać przygotowane przez Shreka święta? Gwarantujemy mnóstwo pozytywnych emocji.

Bajkowe Boże Narodzenie

Główna bohaterka Jules opiekuje się dziećmi swojej zmarłej siostry. Co więcej, w święta Bożego Narodzenia traci pracę i, gdy wydaje się, że wszystko zmierza w bardzo złym kierunku, nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie od krewnego w Europy, czy skorzysta z zaproszenia i jakie przygody na nią czekają? Nie będziemy zdradzać szczegółów!

Listy do M

Listy do M to znakomita propozycja dla wszystkich miłośników komedii. Gwarantujemy, że nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji, śmiesznych do łez, a także wzruszających momentów. Idealna komedia na świąteczny wieczór.

Elf

Mały Buddy wchodzi do worka Świętego Mikołaja i, wraz z Mikołajem leci na biegun północny. Tam malec uczy się, jak być prawdziwym elfem. W końcu nasz malec dorasta i postanawia odnaleźć swoją rodzinę.

Wśród innych propozycji wymienić możemy takie, jak W drodze do domu, Ukryte piękno, W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju czy To właśnie miłość.

 

 

Dlaczego warto obejrzeć film świąteczny z rodziną?

Fajny film czy zabawna bajka to doskonały sposób na spędzenie czasu z bliskim. Wspólne śledzenie losu ciekawych bohaterów bądź sympatycznych postaci, przeżywanie radosnych i wzruszających chwil z pewnością zbliży do siebie członków rodziny.

Podsumowanie

Znajdziemy wiele propozycji świątecznych bajek i filmów dla dużych i małych. Wśród cieszących się największą popularnością wymienić możemy takie pozycje, jak: Kevin sam w domu, Kevin sam w Nowym Jorku, Opowieść wigilijna, Grinch: świąt nie będzie, Pada Shrek, Bajkowe Boże Narodzenie, Listy do M, Elf oraz wiele, wiele innych.

Ania Janiak
  • Ania Janiak
  • Hej, miło Cię widzieć na moim blogu. Magia świąt to coś niesamowitego, daj się porwać emocjom.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *