Co i kiedy podarować maluchowi na Mikołajki?

W polskiej tradycji, a także w wielu krajach zagranicznych, przyjęło się kupować dzieciom prezenty z okazji Mikołajek. W naszym kraju przywozi je Mikołaj, natomiast w innych częściach świata może to być Gwiazdor lub Dziadek Mróz. Niezależnie jednak od legendy, dla dzieci otrzymujących prezenty, 6 grudnia zawsze jest dniem szczególnym. Warto więc zadbać o to, aby maluch otrzymał wymarzony prezent od Mikołaja, wręczony w odpowiedni sposób.

Wybór optymalnego prezentu

Pisząc listy do św Mikołaja, dzieci przeważnie wymieniają rozmaite zabawki, o których marzą od dłuższego czasu. Jednakże pojawiają się również inne życzenia, dotyczące np. wyjazdu do parku rozrywki, albo poznania św. Mikołaja. Który z prezentów będzie najlepszym wyborem? Jeżeli jest jakaś wymarzona przez dziecko zabawka, zbyt droga, aby zakupić ją bez okazji, warto sprawić ją maluchowi na Mikołajki. Z pewnością wspólna wycieczka również będzie dobrym rozwiązaniem. Okazuje się, że nawet odwiedziny u świętego Mikołaja są osiągalne. Umożliwia to wioska świętego Mikołaja w Polsce. Można także pomóc dziecku napisać list do św Mikołaja, a następnie oczekiwać na odpowiedź Gwiazdora.

Istnieją dziś strony internetowe, na których można zamówić list od Mikołaja. Przychodzi on w ozdobnej kopercie, z pieczęcią i rozmaitymi ozdobami. Najważniejsza jest jednak treść listu Mikołaja, w której zwraca się on do dziecka po imieniu oraz informuje, że wysłał mu wymarzony prezent. Jeżeli dziecko otrzyma prezent na Mikołaja wraz z listem od Świętego, z pewnością nie zapomni tego dnia na długo.

Aura tajemniczości

Z pewnością list od św Mikołaja sprawi dziecku radość, jednak jak mu wyjaśnić, że Mikołaj nie mógł spotkać się z nim osobiście? Dlaczego wręczył prezent rodzicom, zamiast bezpośrednio podarować go maluchowi? Wydaje się, że najlepiej podłożyć paczki z prezentami tak, aby dziecko tego nie zauważyło. Można przykładowo położyć prezenty od Mikołaja przy łóżku malucha, gdy ten śpi. Paczki z prezentami będą z pewnością cudowną poranną niespodzianką. Nie trudno jest wtedy wyjaśnić nieobecność Mikołaja, który przecież jest bardzo zapracowany, gdyż musi dostarczyć prezenty milionom dzieci na całym świecie. Wyjaśnienie to może również zawierać list od Mikołaja.

Niewątpliwie, warto dbać o magiczną atmosferę Mikołajek przynajmniej do momentu, gdy dziecko wierzy, że prezenty rzeczywiście dostarcza starzec z brodą, towarzyszą mu elfy, a sanie ciągnie renifer Rudolf. Jednak nawet później, uroczyste obchodzenie Mikołajek może pozostać przyjemną tradycją.

Ania Janiak
  • Ania Janiak
  • Hej, miło Cię widzieć na moim blogu. Magia świąt to coś niesamowitego, daj się porwać emocjom.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *